منو وب ایده

تاثیر امنیت سایت بر سئو سایت

تاثیر امنیت سایت بر سئو سایت

امنیت سایت به طور مستقیم بر سئو سایت تاثیر می گذارد و هیچ کس این مسئله را فراموش نخواهد کرد که باید روی جستجوگرهای گوگل تمرکز کند زیرا این جستجو گرها به اندازه ای باهوش هستند که کوچکترین خطایی را برای سایت ها در نظر میگیرند و باعث جا به جایی رتبه آنها میشوند.

در این بخش که یکی از قسمت های مهم آموزش سئو نیز میباشد میخواهیم به شما نشان دهیم که تا چه میزان امنیت سایت میتواند بر سئو سایت تاثیرگذار باشد.

آیا امنیت سایت باید بخشی از تلاش سئو سایت شما باشد؟

حتی اگر سایت شما هک نشده باشد، حملات دائمی که از هکرهای سایت وجود دارد می تواند ربات های گوگل را از دسترسی به سایت شما به طور کامل جلوگیری کند و باعث می شود که ترافیک سایت شما را تضعیف کند و حتی ارسال صفحات سایت را به گوگل متوقف کند.

همه ی ما بارها با خطای ۴۰۴ مواجه شده ایم. اما همیشه اشتباهات ۴۰۴ در گوگل برای صفحاتی که از دست رفته نیستند؟ گوگل سعی کرده است تا صفحه های موجود را خالی کند، این نوع خطا می تواند ناشی از حملات وب سایت ها و هکرها باشد.

این نمونه ای از چگونگی تاثیر مستقیم وب سایت بر جستجوگرها گوگل است. تمرکز بر روی امنیت می تواند این حملات را کاهش دهد و به سئو سایت شما کمک کند تا به راحتی صفحات وب شما را خالی کند.

پلاگین ها و امنیت سایت

هر افزونه و اسکریپتی که استفاده می کنید را به خوبی بررسی کنید. و ترجیحا از افزونهایی که داخل وردپرس قرار دارند استفاده کنید و یا از سایت های معتبر آنها را خریداری کنید. گوگل نام پلاگین را برای بررسی اینکه آیا سابقه هک شدن دارد یا نه میشناسد

با لیستی از افزونه های خود به گوگل بروید و سابقه آنها را به صورت زیر جستجو کنید:

نام پلاگین + هک شده

نام پلاگین + اشکالات

گوگل آنتی ویروس خود را انجام ندهید

تنها ۵۰ درصد از شرکت های مورد بررسی، نشان دادند که از یک سیستم نظارت برای حفاظت از امنیت استفاده می کنند.

اگر شما یک سایت وردپرس را اجرا می کنید، دو پلاگین امنیتی که محبوب ترین آنها WordFence و Sucuri Security هستند را میتوانید استفاده کنید

این پلاگین ها ب حوادث احتمالی هک شدن را نظارت و اسکن می کنند و همچنین ویژگی های فایروال دارند که هکرها را به طور موقت یا دائمی مسدود می کنند. آنها همچنین می توانند آدرس های آی پی بازدیدکنندگان را که رفتار مشکوک دارند، مسدود کنند.

انتخاب رمز قدرتمند

یکی از مواردی که باید در امنیت سایت به آن توجه کرد و متاسفانه درصد کمی به آن اهمیت می دهند بحث استفاده از رمز قدرتمند است. یک رمز خوب باید بیش از ۸ کاراکتر داشته باشد و تلفیقی از حروف بزرگ و کوچک – اعداد و کاراکترهای خاص مانند @ , % , ! و موارد مشابه باشد

مسئولیت امنیت سایت چیست؟

امنیت وب بر همه تاثیر می گذارد. بنابراین هرکس باید بگوید که چه اتفاقی در مورد آن انجام خواهد شد، چه اینکه شخصی در IT باشد یا سرپرست سئو سایت شما مهم نیست.

مهم این است که کسی اطمینان حاصل کند که یک استراتژی ضد هک فعال وجود دارد و استراتژی ها باید دائما بازبینی و به روز شوند.

کلیه حقوق محفوظ است. شرکت طراحی سایت وب ایده، ارائه دهنده خدمات طراحی سایت، سئو ، هاست و سرور