چرا CMS اختصاصی؟

شاید در اولین قدم بخواهید بدانید که CMS اختصاصی چیست و چرا باید از CMS اختصاصی استفاده کنید؟

پاسخ سوالات شما اینجاست:

1- CMS چیست؟

 CMS به معنای «سیستم مدیریت محتوا» می‌باشد که در تمامی «وبسایت‌های پویا» حتما از یک CMS استفاده می‌شود. هر CMS امکانات و موارد استفاده‌ی متفاوتی دارد که کاربران با توجه به نیازهای خود، یکی از CMSهای موجود را انتخاب کرده و یا اقدام به طراحی یک  CMS جدید می‌کنند. از امتیازات یک CMS خوب می‌توانیم امنیت بالا، انعطاف پذیری بالا، و پاسخگویی مناسب به نیازهای کاربر را نام ببریم.

2- معرفی CMSهای موجود؟

در حال حاضر CMSهای بسیاری در اینترنت رواج دارند که دو مورد از موفق‌ترین آن‌ها «Wordpress» و «Joomla!» هستند.

3- CMS اختصاصی چیست؟

گاهی کاربران نیازهای خود را در CMSهای آماده نمی‌بینند و در این صورت، یا اقدام به تکمیل CMS قبلی و ایجاد افزونه می‌کنند، و یا شروع به ایجاد یک CMS جدید خواهند کرد.

CMSهایی که شرکتها و افراد مختلف برای استفاده‌های خود طراحی و پیاده سازی می‌کنند، CMS اختصاصی نامیده می‌شوند. در CMSهای اختصاصی نیازهای شرکت و یا کاربر در اولویت قرار دارد و این CMSها معمولاً نسبت به CMSهای رایج دارای امنیت بالاتری هستند.

4- چرا باید از CMS اختصاصی استفاده کنیم؟

برای این سوال چندین پاسخ از جهات مختلف وجود دارد که در زیر تنها به چند مورد اشاره می‌کنیم:

1-4- معمولاً هکرهای سایت‌های اینترنتی به خوبی با CMSهای عمومی آشنایی دارند. بنابراین به خوبی می‌دانند که کدام CMS در کدام بخش قابل نفوذ است.

مثلاً در صورتی که وب‌سایت شما با یک سیستم مدیریت محتوا مثل Wordpress طراحی شده باشد و شما در این وب‌سایت یک فایل آموزشی آپلود کرده باشید و برای فروش در وب‌سایت گذاشته باشید، یک هکر با کمی آشنایی با این سیستم، خواهد دانست که فایل‌های آپلود شده‌ی سیستم مدیریت محتوای Wordpress در آدرس [siteaddress]/wp-content/uploads قرار دارد. حالا با وارد کردن این آدرس، لیست فایل‌هایی که شما در سایتتان آپلود کرده‌اید قابل مشاهده خواهد بود. و حتی در صورتی که شما Index کردن فایل‌ها را از طریق تنظیمات هاست (.htaccess) بسته باشید، کافیست که هکر بتواند نام فایل را حدس بزند و یا از آزمون و خطا استفاده کند تا به فایل ارزشمند شما دست پیدا کند.این فقط یک نمونه از حفره‌های امنیتی سیستم‌های مدیریت محتوای عمومی است که البته این حفره‌ها بر کسی پوشیده نیست. (در این مورد ایرادی به Wordpress وارد نیست، بلکه این مثال تنها برای نشان دادن اهمیت اختصاصی بودن سیستم است.)

2-4- یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی، به شما این امکان را می‌دهد که به ساده‌ترین و سریع‌ترین حالت ممکن، نیازها و انتظارات خود را برآورده کنید. شما می‌توانید به طراح سیستم خود سفارشات لازم را بدهید و در اسرع وقت سیستمی مطابق با نیازهای خود تحویل بگیرید.

3-4- یک CMS اختصاصی مثل CMS وب ایده با نیازسنجی قدرتمند کاربران ایرانی، با توجه به نیازهای جامعه هدف خود طراحی شده است و از پرداخت‌های بیهوده در CMS خودداری کرده و با جلوگیری از پیچیدگی مدیریت محتوای وب‌سایت، می‌تواند رضایت مشتریان و کاربران خود را جلب کند.

شما با استفاده از یک CMS اختصاصی مطمئن، سرعت، دقت، امنیت و پایداری بالا را تجربه خواهید کرد.